CHIPOWANIE PSÓW I KOTÓW

MIKROCZIPY – ZNAKOWANIE ZWIERZĄT

Czipowanie jest trwałą i bezpieczną metodą znakowania zwierząt.

Czipowanie polega na podskórnej implantacji mikroczipu (wielkości ziarenka ryżu) zawierającego unikalny 15-cyfrowy numer. Zabieg wygląda identycznie jak zwykły zastrzyk, jedynie igła jest grubsza.

Wszystkie znakowane u nas zwierzęta rejestrowane są w Ogólnopolskiej Bazie Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt oraz w europejskiej bazie danych EUROPETNET.

Oznakowanie oraz rejestracja umożliwia szybką identyfikację właściciela zwierzęcia (np. w przypadku zagubienia, kradzieży psa) i zwiększa jego szansę na bezpieczny powrót do domu. Czytnikami coraz częściej dysponują lekarze weterynarii, straż miejska i schroniska, dzięki czemu identyfikacja znalezionego zwierzęcia jest dużo łatwiejsza.

Trwałe oznakowanie zwierzęcia jest również niezbędne do wystawienia mu paszportu.

PASZPORTY DLA ZWIERZĄT

Od dnia 01.10.2004 roku aby móc przekroczyć granicę – psy, koty oraz fretki muszą być trwale oznakowane oraz posiadać specjalny paszport.

W naszym gabinecie możecie Państwo dopełnić wszelkich formalności związanych z wystawieniem paszportów dla zwierząt.

O paszporcie warto również pamiętać planując wypoczynek na terenach przygranicznych – w każdej chwili możemy wybrać się z psiakiem na krótką wycieczkę na drugą stronę granicy bez dodatkowych formalności (w granicach UE).